Люди зі скриньками на вулицях Бердичева - хто вони і скільки заробляють?

Категорія: Новини Бердичева
Опубліковано: Четвер, 12 березня 2015, 20:13
Автор: Олексій Тростянський
Перегляди: 2349

Останнім часом на вулицях Бердичева з’явились особистості, які прогулюються з пластиковими коробками для пожертвувань, на яких наклеєні фотографії дітей, які нібито потребують матеріальної допомоги на «лікування смертельних хвороб». Найчастіше з такими коробками зараз ходять підлітки, вони представляються «волонтерами» благодійного фонду. Назва, зазвичай, має однаковий зміст – «Фонд надії на життя», «Фонд милосердя» таке інше.

 

волонтер с коробкой бердичев,Подібних «благодійних фондів» розплодився не один десяток по всій області. Хтось кидає гроші у скриньку, щиро бажаючи допомогти, а хтось ігнорує, вважаючи, що за збором коштів у пластикові скриньки можуть стояти шахраї. Деякі з таких «волонтерів» мають підвищену нахабність, з якою вимагають від Вас грошей так само, як менеджери з продажу вікон та дверей, які також «тусуються» біля ринку або на його території. Іноді таке враження, що по мені видно, що я без вікон та дверей сиджу, так наполегливо їх мені пропонують. Також від цих «благодійників» можна почути триповерхове лайливе слівце у спину, якщо відмовишся кинути гроші.

Мені стало цікаво, що ж це за волонтери, звідки вони і скільки їм платять. Я вирішив поспілкуватися з парою таких підлітків, які збирають гроші в Бердичеві: їх можна зустріти біля Універмагу, в парку Шевченка або навпроти базару. Одного суботнього зимнього ранку я вийшов на полювання. Шукати довго не довелось - одна дівчина сама до мене підійшла і з усмішкою попросила допомогти хлопчику на лікування. Її зовнішність мені була не знайома, на вигляд – років 17-18, не більше. Трохи далі була її напарниця. Я дістав гаманець і, виймаючи купюри, розпитав, чи вона місцева і чи оплачується її «доброчинна діяльність». Було помітно, що розмовляти вона не дуже хоче (мабуть, є вказівка не вступати в діалог з людьми), але сказала, що не місцева, працюють в парах. На питання « - І скільки за це платять?» вона посміхнулась і сказала « - Скільки вийде..». Я не запитував, скільки грошей дійде до хворої дитини, і так було зрозуміло – не багато.

А яким чином підлітки знаходять роботу волонтером? Звернувшись до пошукової системи із запитом «робота волонтером Житомир», мені видало безліч результатів з пропозицією влаштуватись волонтером. Шукають молодих людей, комунікабельних та приємної зовнішності, які можуть збирати пожертви на вулицях міста. Також зазначено, що робота оплачується, складається договір, надаються всі необхідні документи.

 волонтер с коробкой бердичев,

 

 волонтер с коробкой бердичев,

Щоб перевірити, як проходить вступ в ряди волонтерів, я зателефонував за номером, який був зазначений в одній з об’яв. Трубку взяла дівчина з бадьорим не заспаним голосом. Ось приблизний діалог, який у нас вийшов:

Дівчина: - Доброго дня.

Я: - Доброго ранку, я щодо об’яви, хочу влаштуватись волонтером.

Д.: - Скільки Вам років? Робота передбачає спілкування з людьми на вулиці

Я: - 26 років. Але я з Бердичева.. Є можливість працювати в Бердичеві, чи тільки в Житомирі?

Д.: - Ми працюємо ПО ВСІЙ ОБЛАСТІ.

Я: - Добре. Але зараз така ситуація в країні, розумієте, грошей не вистачає ні на що. Чи оплачується ця робота?

Д.: - Так, всі деталі на співбесіді. З собою мати 2 копії паспорта.

Скільки саме отримує волонтер в саме цій волонтерській організації по телефону вона говорити не захотіла. І послала мене на співбесіду в м. Житомир на вулицю Київську, куди я, звісно, не поїхав.

Можливо, є благодійні фонди, які збирають гроші на вулиці, не заробляючи на цьому. Не буду видавати свою думку, як єдину вірну – кожен поступає, як хоче, але ще одним аргументом проти вуличних волонтерів зі скриньками став відео сюжет на Новому каналі в програмі «Абзац», в якому так само показано, куди йдуть гроші з коробки: певний відсоток – оплата заробітної плати волонтера, ще певний відсоток – на потреби та зарплату адміністрації, що залишилось – людині, яка потребує допомоги.

Звісно, заробляють, як можуть. Але чи доцільно таким чином допомагати родині, якщо зі ста гривень, які ви кидаєте у скриньку, до сім’ї дійде від сили тридцять? Моя порада – не кидайте. Не годуйте шахраїв. Краще зв’язатись за контактним номером з представником родини, якій потрібні гроші, та перевести на особовий рахунок або віддати особисто в руки всю суму, а не 30%...

 

   
   
   


Ваш IP:34.229.131.158
   
@Mail.ru.