Як та чому в Бердичеві трапився транспортний колапс з 11 березня?

Категорія: Новини Бердичева
Опубліковано: П'ятниця, 12 березня 2021, 10:13
Автор: Олексій Побережний
Перегляди: 3787

Без жодних попереджень одномоментно, опівдні 11 березня, завершив перевезення пасажирів весь громадський транспорт. Селяни, які не змогли повернутися додому, батьки, які не встигли забрати дітей зі шкіл, хворі, які не змогли дістатися до своїх сімейних лікарів на прийом – це далеко не повний перелік реальності в якій опинилися бердичівляни цього дня.

Як так трапилось і чи можна було уникнути транспортного колапсу в регіоні?

Спочатку варто зафіксувати хронологію подій, які передували цьому процесу:

 

Від 24 лютого 2021 р. № 154  були прийняті крайні зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. № 1236. Згідно з новими обмеженнями, заборонено здійснювати регулярні та нерегулярні транспортні перевезення пасажирів.

Відповідно до рішення державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 1 березня, по всій території Житомирської області з третього березня запроваджено "червоний" рівень епідемічної небезпеки через пандемію коронавірусу. (офіційну захворюваність у Бердичеві відслідковуйте онлайн на нашому сайті)

У коментарі Суспільному прессекретар голови Житомирської облдержадміністрації Юрій Мельник розповів, що станом на 10 березня обласну комісію ТБНС поки що не проводили, оскільки в облдержадміністрації ще не отримували документів, на підставі яких мають зібрати засідання. Саме тому пасажирський транспорт в межах області, а також приміський, міжміський та інший транспорт працює в звичному режимі. Актуальною залишається рекомендація перевозити пасажирів за кількістю сидячих місць в салоні та дотримуватися маскового режиму.

Станом на 11 березня Бердичівська міська лікарня на 80% заповнена хворими на коронавірус – із таким навантаженням медзаклад працює більше тижня.

Опівдні 11 березня, завершив перевезення пасажирів весь громадський транспорт міста Бердичева та району.

Селяни, які не змогли повернутися додому, батьки, які не встигли забрати дітей зі шкіл, хворі, які не змогли дістатися до своїх сімейних лікарів на прийом – це далеко не повний перелік реальності в якій опинилися бердичівляни цього дня.

Нове керівництво міста Бердичева та виконавчий комітет не спромігся провести жодного попереднього інформування як перевізників, так і мешканців. Зазначимо, що з 24 лютого 2021 року, коли були прийнята відповідна постанова Уряду, що стосується транспорту, часу було більш ніж достатньо. Перша Інформація про «транспортні обмеження» на офіційному порталі міста з’явилася вже після того як відбувся колапс.

Про жодну компенсацію додаткових витрат бердичівлян внаслідок неефективного управління містом традиційно не йдеться. Станом на 12 березня не відбулося й відновлення громадського транспорту, особливо у віддалених мікрорайонах Бердичева зі зручним доступом хворих до амбулаторій сімейної медицини, аптек та лікарень.

Варто відзначити, що в інших містах, які увійшли в червону зону транспорт продовжує працювати в режимі спеціальних перезень. Зокрема, йдеться про такі як Житомир, Коростень та Івано-Франківськ.

ОНОВЛЕНО 16 березня 2021 року. Про ситуацію з транспортними перевезеннями звітував на комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій начальник управління житлово-комунального господарства Руслан Квятківський. У зв’язку з обмеженнями, пасажирський транспорт в місті Бердичеві працює в режимі спеціальних нерегулярних перевезень.

Про це повідомляє офіційний портал міста.

Для забезпечення життєдіяльності міста укладено відповідні договори на перевезення між закладами освіти, охорони здоров’я та комунальними підприємствами. Громадський транспорт курсує згідно графіка для забезпечення підвозу працівників до місця роботи, а також дітей до шкіл та дитячих садочків.

Наразі по місту їздять автобуси по маршрутах №6 (4 одиниці транспорту), №1 (4 одиниці транспорту), №10 (4 одиниці транспорту), №2 (4 одиниці транспорту) та №4 (2 одиниці транспорту), по одній одиниці транспорту на маршрутах №5 та №14. Незакритими залишаються маршрути №№ 7, 8, 9 у зв’язку з небажанням перевізників.

Перевезення здійснюються за наявності довідки з місця роботи, і лише сидячі міста.

 

   
   
   


Ваш IP:18.232.31.255
   
@Mail.ru.