10 найдивніших морських істот

Категорія: Тваринний світ
Опубліковано: Вівторок, 21 квітня 2015, 06:23
Автор: Олексій Тростянський
Перегляди: 3186

1. Риба, яка виглядає, як хижак

Ця рибка може похвалитися величезним зубастим ротом, яким, безсумнівно, може володіти тільки хижак. Риба виду Neoclinus blanchardi або, як її ще називають, щуча морська собачка, виглядає досить страхітливо. До того, як цей морський мешканець відкриває рот, його зовнішність не особливо відрізняється від зовнішності звичайних риб, хоча у нього є дивні зморшкуваті щоки, як у старого. Варто цієї «собачці» відкрити пащу, як вона перетворюється в страхітливого монстра, який готовий вас проковтнути цілком.

Щуча морська собачка неймовірно територіальна істота. Риби використовують свої гігантські роти при зіткненні один з одним, хоча їх бійки чимось нагадують зіткнення двох парашутів.


 2. Морська мухоловка


Може здатися, що цих істот дістали з дна ударного кратера якої-небудь чужої планети, проте вони мешкають на Землі, точніше, в глибоководних каньйонах недалеко від Каліфорнії. Покривники-хижаки схожі на м'ясоїдні рослини мухоловки, але живуть у морських глибинах. Вони закріплюються на дні і спокійно чекають, поки нічого не підозрююча здобич пропливе поряд з їх роззявленою пащею. Як тільки здобич поруч, покривник тут же хапає її. Навчившись полювати саме так, ці істоти не можуть дозволити собі бути занадто розбірливими в харчуванні.
Крім того, що покривники-хижаки виглядають як позаземні форми життя, вони також мають властивість давати потомство без спарювання з іншими особинами, виробляючи одночасно і яйцеклітини, і сперматозоїди.


 3. Риба, яка нападає знизу


Це жива істота виду Astroscopus guttatus з не самою привабливою зовнішністю отримало назву крапчастий звіздар. Таку назву викликає асоціації з якою-небудь дрібної яскравою рибкою з великими очима, проте ця риба зовсім не така. Хто ж ще може рахувати зірки? Очевидно, це диявол, який сидить на своєму троні десь у пеклі.

Більшу частину свого життя ця риба проводить, зарившись в мул на дні, поглядаючи знизу за всім, що рухається поблизу. Більше того, у неї є особливі органи над очима, які можуть виділяти електричні розряди.


 4. Акула, яка виглядає, як килимок на підлозі


Поглянувши на цю істоту, відразу не розбереш, чи то це рослина, чи то тварина, чи то взагалі неживий предмет. Насправді це килимова акула, яка отримала таку назву через схожість з килимком, хоча цей килимок володіє зубами і може боляче вкусити.


 5. 7-метрова риба


Ремнетел або сельдяной король є найдовшою кістковою рибою в світі. Яка ж довжина цього гіганта? Наприклад, в 1996 році в Каліфорнії американські військові зловили 7-метрового ремнетела, витягнути якого з води виявилося завданням не з легких. Ці гіганти дуже рідко зустрічаються, а більшість тих, кого вдається виявити, вже мертві. Хоча в мертвому стані подібний монстр куди краще, ніж у живому. Мабуть, саме ця істота стала прообразом легенд про морського змія - страшного морського чудовиська.


 6. Справжнє морське чудовисько


Ймовірно, ви чули про те, що на світі бувають гігантські кальмари, однак з'ясувалося, що є кальмари, які ще більше перевершують за розмірами гігантських. У 2007 році рибалки витягли на борт судна самого величезного зі всіх відомих кальмарів, коли-небудь спійманих. Довжина цього монстра була 10 метрів, а його вага становила близько півтонни!

Очевидці казали, що очі були розміром з велику тарілку, а якби комусь спало на думку приготувати з цієї істоти кальмарний кільця, то кожне таке кільце було б розміром з тракторну шину.
Люди, які зловили гіганта, змушені були заморозити його прямо на судні, мабуть, після запеклої боротьби. З тих пір він перебуває в якості експоната в новозеландському музеї.


 7. Найбільша в світі риба


Луна-риба або, як її ще називають риба-сонце - найважча риба на світі. Ймовірно, рибу назвали рибою-сонцем, так як вона любить ніжитися на сонечку біля поверхні води, частково для залучення птахів, які ласують паразитами на шкірі цієї рибки. Ці риби-гіганти не становлять загрози для людини, що є тільки плюсом, так як така риба може запросто проковтнути людину цілком, якщо захоче.


 8. Риба, яка вміє ходити


Думаєте, що рибам зовсім не потрібно мати ніг у воді, так як вони не збираються бродити по дну? Ви помиляєтесь! У деяких риб є щось на зразок ніг. Риби сімейства Брахіоніхтовие (Brachionichthyidae), яких не так давно виявили біля острова Тасманія, Австралія, не тільки мають чотири «кінцівки» на тому місці, де у них повинні бути плавники, але вони вміють ними пересувати, блукаючи по дну. Виглядає це дуже забавно.


 9. Риба, яка виглядає, як інопланетянин


Риба з роду Ідіакантовие часто називають рибами-чорними дияволами через їх зовнішність. Вони мешкають в морських глибинах куди не добирається сонячне світло. У них є особлива стратегія полювання: їх організм виділяє інфрачервоне світло, який можуть бачити тільки вони самі, тобто у цих істот є щось на зразок окулярів нічного бачення, коли як всі інші живі істоти практично сліпі.

Цікаво, що вражаючі зуби є тільки у самок цих риб, а у самців немає навіть добре працюючого шлунка. Висунуто припущення, що самці потрібні тільки для того, щоб давати потомство, тому всі інші органи, крім статевих, їм ні до чого.


 10. Молюск, який виглядає, як "чоловічий орган"


Ця істота називається Гуідак, чия назва запозичена у індіанців і означає «глибоко копати». Тіло молюска виходить далеко за межі раковини і робить його схожим на чоловічий орган. Ці молюски відрізняються тим, що мають значну тривалість життя - 140 років і більше, а також можуть виростати до великих розмірів (до 1,5 кілограм і більше). Цей молюск досить популярний в японській і китайській кухні, де його нерідко їдять в сирому вигляді.

   
   
   


Ваш IP:44.192.79.149
   
@Mail.ru.