У Європарламенті заговорили про введення безумовного доходу, бо людей змінюють на роботів

Категорія: Світові новини
Опубліковано: Понеділок, 04 лютого 2019, 06:09
Автор: Олексій Побережний
Перегляди: 2754

У зв'язку з роботизацією виробництва може піднятися хвиля безробіття. Фінляндія стала першою країною Європи, яка вирішила виплачувати своїм безробітним громадянам €560 допомоги щомісячно в рамках пілотного проекту, спрямованого на скорочення масштабів бідності та безробіття, а також скорочення державних витрат і бюрократії. Проект розрахований на два роки.

Аналогічна схема буде відпрацьовуватися в цьому році в двох шотландських регіонах. А в грудні про введення базового безумовного доходу, що виплачується у партнерстві з національним урядом, проголосували в одній з канадських провінцій.

 

Депутат Європарламенту Маді Дельво-Стер представила проект доповіді, в якій попереджає про необхідність «серйозно задуматися» про введення базового безумовного доходу, оскільки пора готуватися до хвилі безробіття, викликаної технологічною революцією і широкою роботизацією виробництва. 

Вже найближчим часом за розрахунками McKinsey, роботи можуть позбавити людей зарплати на суму в $ 15,8 трлн. При чому залишиться без роботи 1,1 млрд чоловік.

Незалежний інформаційний ресурс міста Бердичів СІТІ вирішив спрогнозувати, які п’ять напрямків професій вже завтра будуть замінені роботами.

Страхові агенти, фінансові аналітики та касири в банку вже не потрібні

Нещодавно японська страхова компанія Fukoku Mutual Life Insurance замінила 30 співробітників відділу оцінки збитку здоров'ю алгоритмом штучного інтелекту. Програма на базі суперкомп'ютера Watson Explore від IBM аналізує та інтерпретує текст, зображення, аудіо- та відеоматеріали швидше і краще, ніж людина. Система дозволить заощадити час і скоротити витрати - а в цьому зацікавлена більшість компаній. Те ж стосується фінансових аналітиків. Фахівці вже програють машинам. Аналітичниі програми у найближчі 5 років займуть ще 30% робочих місць в банківському секторі.
Касирів в банку вже практично замінили банкомати та додатки у смартфоні. Штучний інтелект зараз активно навчається відкривати рахунки і обробляти кредити за значно меншу кількість часу.

Робочі професії, будівельники та фермери вже програють машинам

Роботизоване пристрій для кладки цегли здатний вже сьогодні замінити 2-3 робочих. SAM (Semi-Automated Mason - напівавтономний муляр) викладає в день 1200 цегли, тоді як людина - лише 300-500. Поки для управління SAM потрібен оператор, але й це вже скоро виправлять. Це ж стосується операторів баштових кранів, водії бульдозерів та таксі. До речі, як зазначив глава Uber Тревіс Каланік, компанія отримувала б значно більше прибутку, а поїздки були б дешевше, якби не довелося платити «тому чуваку в салоні». У найближчі 10 років міста обзаведуться автопарками безпілотників. Uber тестує роботаксі в США, а стартап Nutonomy вже надає послуги роботизованих таксі в Сінгапурі.

Фермери теж вже повністю автоматизували свої ланки виробництва. В Німеччині однією з перших встановила автоматичний доїльний апарат Voluntary Milking System. Корови самі підходять до нього, щоб їх подоїли. Окрім того, просапування грядки чи збирання яблук вже давно під силу роботам.

Робочі на фабриках теж стають зайвими. В Китаї, де зосереджено більшість робочих місць на виробництві, загрожує тотальна роботизация. Виробники електроніки - від айфонів до консолей Xbox - Foxconn вже замінив 60 000 працівників роботами, а згодом пообіцяв зробити всі фабрики повністю автоматичними.

Супермаркети скорочуватимуть своїх працівників

Торговий зал супермаркету та проведення інвентаризації будуть здійснювати роботи. Андроїд Tally сканує товари на полицях, визначать помилки в цінниках і розпізнає брак товарів, про що одразу повідомляє персоналу. Хоча такі пристрої можуть коштувати десятки тисяч, в довгостроковій перспективі вони заощадять своїм власникам мільйони доларів. Головна перевага роботів - вони не хворіють, не відпочивають на святах, не вимагають зарплату, а для їх навчання досить просто змінити прошивку.

Журналісти попри творчу роботу витісняються машинами

У 2014 році інформаційне агентство Associated Press впровадило програмне забезпечення для написання щоквартальних фінансових звітів. За один квартал програма пише більше 3000 звітів. Згодом сайти з текстовим контентом зможуть обходитися без співробітників, а всі матеріали будуть писати алгоритми.

Кінозірки можуть бути замінені будь-якої миті

Скоро ми побачимо знаменитостей такими, якими вони були в молоді роки. Останнім часом Голлівуд все частіше став використовувати CGI-технології, які дозволяють відтворити цифрову копію будь-якого актора, навіть якщо його вже немає на цьому світі. Останній приклад - Гранд-Моффіт Таркін у виконанні Пола Кушинга, чия цифрова копія з'явилася у фільмі «Бунтар-один: Зоряні війни». Шанувальники кіносаги були вражені, коли наприкінці фільму з’явилася молода принцеса Лея формату 1977, тільки в значно кращій якості. Якщо студії увійдуть у смак, а глядачі схвалять такий хід, то технологія CGI-воскресіння буде використовуватися все частіше, а роботи для акторів буде все менше.

   
   
   


Ваш IP:44.200.145.223
   
@Mail.ru.