16 жовтня українці вибили коронне польське військо з Бердичівської фортеці
1702 – На Правобережній Україні – Київщині, Брацлавщині, Поділлі та Волині – розгорнулось повстання проти свавільства панування Польщі (друга Хмельниччина), яке очолили козацькі полковники Семен Палій та Самійло Самусь.
Цього дня під Бердичевом відбулася переможна битва десятитисячного козацько-селянського війська під проводом правобережного наказного гетьмана Самійла Самуся з польсько-шляхетським каральним військом на чолі з регментарями Даміаном Рущицем і Яковом Потоцьким, до яких приєдналися шляхетські ополчення Київського воєводства під проводом житомирського старости Й. Корчевського та овруцького старости Ф. Потоцького. Під час битви польсько-шляхетське військо зазнало повного розгрому. За словами самих поляків, загинуло біля 2 тисяч воїнів.
Селяни навколишніх сіл теж піднялися на боротьбу проти поляків, вигнали шляхту, і край перейшов під козацьке самоуправління. Протягом наступного місяця повстанці відвоювали Вінницю, Немирів, Котельню, Бихів, Бар, Старокостянтинів, Дунаївці, Шаргород, Хмільник, Бушу, Рашків, Калюс та інші містечка Правобережжя.
Random news:
- Тепер директор Бердичівського медколеджу погрожує ув’язненням активісту Кості Говоруну
- "Яка з проблем нашого міста Вас хвилює найбільше?" - результати соціологічного опитування в Бердичеві!
- Бердичів: через куріння в нетверезому станні загинув чоловік
- Нарешті бердичівляни мають змогу побачити «Таємний щоденник Симона Петлюри» РОЗКЛАД ОНОВЛЕНО
- В Бердичеві лікарі почали виписувати перші електронні рецепти за програмою “Доступні ліки”













