Кожен бердичівлянин з мобільним телефоном може стати об’єктом стеження ФОТО

Категорія: Новини Бердичева
Опубліковано: Вівторок, 05 грудня 2017, 07:39
Автор: Олесь Небайдужий
Перегляди: 1984

Дані з вашого мобільного телефону розкажуть про вас усе — навіть без прослуховування. Торік українські суди винесли 100 тисяч вироків за кримінальними справами. І 50 тисяч разів наші суди давали дозвіл на використання слідчими даних з мобільних телефонів українців.

 

Про це йдеться у спецпроекті порталу texty.org.ua Вони стежать за тобою. І ти цього хочеш

Базові станції допомагають слідчим відслідковувати пересування абонента з місця на місце. Це поширений серед правоохоронців спосіб збору інформації — для цього використовуються ідентифікатори базових станцій мобільних операторів (LAC i CID), які дозволяють спостерігати, з якої до якої станції рухався абонент. У великих містах точність методу може бути в межах 150-ти метрів. У приміських і сільських районах щільність установки базових станцій нижча, тому і точність методу значно менша — аж до 35—ти кілометрів. Відповідно, похибка щодо перебування об’єкта може сягати 30-35 км.

— Приміром, якщо невідомі хулігани напали на вас о десятій годині вечора, побили і пограбували, то знайти їх можна, використавши коди LAC і CID. Спочатку слідчий передає адресу, де було вчинено злочин, Управлінню оперативно-технічних заходів (УОТЗ) МВС. Це управління надає слідчому список базових станцій мобільного оператора, наприклад, "базовими станціями ПрАТ "Київстар" є LAC 44501 CID 162" — пояснює слідчий Антон Шевченко.

Після цього слідчі звертаються до суду із проханням надати доступ до інформації про сеанси зв'язку споживачів телекомунікаційних послуг, здійснених через LAC 44501 CID 162 з дев’ятої вечора по сьому ранку.

Таким чином, правоохоронці отримують список номерів мобільних телефонів, IMEI, які знаходилися у потрібний час у зоні базових станцій, адреси розташування на номери базових станцій, які забезпечували зв'язок абонентів, вхідні та вихідні дзвінки, SMS та MMS тощо.

Теоретично, правоохоронці можуть знайти вкрадений телефон. Але заява про викрадений телефон – не привід вираховувати місцезнаходження апарата за номером телефона або IMEI для слідчого. Закон каже, що роздруківка надається тільки під час розслідування тяжких або особливо тяжких злочинів.

А крадіжка телефона – не тяжкий злочин.

До того ж, подібних справ у кожного слідчого – сотні. І якісно розслідувати кожну з них він фізично не встигає.

До речі, на сайті МВС є ресурс, на якому можна подивитися за номером IMEI, чи, випадково, поліція не знайшла зниклий гаджет під час розслідування інших, тяжчих злочинів.

На карті Бердичева нижче ви можете побачити, позначки базових станцій, данні з яких передали правоохоронцям мобільні оператори за останні два роки (клікабельно).

 Публікація створена за матеріалами texty.org.ua

   
   
   


Ваш IP:18.232.31.255
   
@Mail.ru.