Як боротись з корупцією навчались журналісти Бердичева в Майстерні активних громадян

Категорія: Новини Бердичева
Опубліковано: Неділя, 03 квітня 2016, 14:25
Автор: БМО НСЖУ
Перегляди: 1809

02 квітня 2016 року проходив Другий Модуль навчання для команди Майстерні активних громадян Житомирської області. Від Бердичева на тренінгу були присутні Голова і Член правління Бердичівської міськрайонної організації Національної спілки журналістів України Денис Заремський та Олексій Тростянський.


На початку зустрічі, яка відбувалась в конференц-залі готелю "Reikartz Житомир" вітальним словом від організаторів виступив експерт Майстерні Віталій Жугай, який задав тон роботі учасникам. Щоб позбутися хвилювання та краще познайомитись одним з одним, кожний з присутніх сказав декілька слів про те, що він очікує від даного заходу, а деякі активісти поділились реалізацією тих навичок, які отримали на Першому Модулі.
Першою темою, як зазначалося у програмі модуля, був «Доступ до фінансової інформації: аналіз декларацій чиновників та депутатів». Експертом з даної тематики виступила Яцик Ірина, яка звернулася до учасників із запитанням: «Як часто Ви граєте у лотерею і виграєте?». Як з’ясувалося наші учасники не грають у лотереї, на відміну від українських суддів, які, судячи із їх декларацій, не тільки постійно грають, але й завжди виграють. Далі експерткою були наведені інструменти моніторингу декларацій чиновників.
Друга та третя секції були присвячені виявленню корупційних схем у державних закупівлях, у сфері енергетики та ЖКГ. Презентував їх експерт Майстерні активних громадян – Яцик Сергій. Учасники активно включилися у роботу, виникало багато дискусій, запитань, всі ділилися досвідом, давали поради один одному.
Після обіду регіональний координатор проекту «Майстерня активних громадян» Віталій Жугай, виступив із темою «Особливості журналістських розслідувань». У доступній формі на прикладах було висвітлено дану тему. Учасники отримали цікаві Інтернет-інструменти для проведення журналістських розслідувань, які вони зможуть застосувати у ході виконання домашнього завдання.
Корисно та цікаво минув час другого модуля. Отож, чекаємо від учасників журналістських розслідувань, а від організаторів - проведення третього Модуля. Дякуємо за позитивний настрій та активну роботу!


 

 

 

   
   
   


Ваш IP:35.172.230.154
   
@Mail.ru.