У Бердичеві близько 19 тисяч помешкань, які можуть лишитися без газу через борги

Категорія: Новини Бердичева
Опубліковано: Середа, 05 серпня 2015, 21:48
Автор: Олексій Тростянський
Перегляди: 1440

Заборгованість побутових споживачів газу у місті Бердичеві складає 11,4% від загального боргу за газ всієї Житомирської області, зокрема борги за газ мають 18,9 тисяч домоволодінь. Зниження рівня розрахунків за спожитий газ спостерігається по всій області. За 6 місяців 2015 року борг серед побутових споживачів Житомирщини складає 113,1 мільйонів гривень. Минулого року за такий же період заборгованість становила 46,8 мільйонів гривень. 

Ситуація із оплатою за газ погіршилася після різкого підвищення ціни енергоносія. Зростання заборгованості влітку – нетипове явище, тому що споживачі в міжопалювальний період зазвичай намагаються заплатити за спожитий в холодну пору газ.

Якщо споживач не сплачує за газ, газопостачальне підприємство не має законного права продовжувати газопостачання на підставі Правил надання населенню послуг з газопостачання, затверджених Постановою Кабміну від 09.12.1999 р. № 2246.
«Від початку року в Бердичеві через борги відключено 295 помешкань, а повторно приєднані 100. Відновлення газопостачання можливе лише після повного погашення боргу і компенсації збитків, пов’язаних з відключенням», – зазначає головний інженер Бердичівського управління з експлуатації газового господарства Віктор Лісовий.
Щоб не залишитись без газу, сім’ям, які неспроможні розрахуватися за комунальні послуги, необхідно звернутись із відповідною заявою до органів соціального захисту населення за місцем реєстрації і оформити субсидію.
Варто зазначити, що кількість сімей Житомирщини, які отримують субсидію, становить 29,5 тисяч споживачів. З них 12,2 тисяч тих, кому продовжили надання субсидії, і 17,3 тисяч споживачів, які отримали її з 1 травня 2015 року.

   
   
   


Ваш IP:3.236.207.90
   
@Mail.ru.