Бердичівлянин Володимир Воєвода навчає бронегрупу полку "Дніпро-1". ВІДЕО

Категорія: Новини Бердичева
Опубліковано: Четвер, 14 травня 2015, 08:59
Автор: Олексій Тростянський
Перегляди: 1879

Військовий на пенсії, бердичівлянин Володимир Воєвода, навчає бронегрупу добровольців полку "Дніпро-1" воювати з танками терористів: у спец підрозділі перетворили старі тягачі на бойові одиниці. Про те, як саме Володимир допомагає армії, розповіли у випуску програми "ДжеДАІ" на каналі 2+2. 

Бердичівлянин Володимир Воєвода віддав радянській армії пів життя, закінчив Ульяновське танкове училище, відслужив і вже був на пенсії. Та 2014 року, після початку війни на Донбасі, Володимир пішов у військкомат. 

Майже пів року він добивався, щоб його прийняли в армію, написавши відповідну заяву одразу після трагедії під Іловайськом, але в збройні сили його не зарахували через солідний вік, тому Володимир пішов добровольцем. 

Тепер він головний інструктор механіків-водіїв у полку "Дніпро-1". Тут не питали про вік, натомість шукали людину, яка навчить керманичів бронетанкової групи підрозділу. 

У Дніпрі-1 бронетанкова група буде складатись з незвичних машин МТ-ЛБ. Цей тягач у своєму первісному вигляді не мав протистояти ворогу, проте за допомогою волонтерів на МТ-ЛБ встановили башту від БРДМ із кулеметом КПВТ. Також встановлено два кулемети калібру 7,62. Єдиним недоліком машини є слабка броня, що ледь тримає кулю з автомата. Та модернізований броневик захистили від гранатометів акумулятивними решітками. Але головний захист машини – швидкість, яка досягає 75 км/год. Вона допомагає екіпажу врятуватися навіть від танка. 

Знайти механіка-водія саме для такого класу машин не є можливим, тому що машина стара. Можливо, є зараз люди, яким 60-65 років і вони були механіками-водіями під час строкової служби на цих машинах, але не всі погодяться покинути домівки та йти допомагати армії. 

Головною задачею цих машин є підсилення блокпостів та переміщення особового складу. Командир обіцяє вже після травневих свят відправити бронетанкову групу на полігон, а ще за місяць – на передову.

Володимир Воєвода впевнений, що перемогти український народ не можливо. Важко не погодитись, тим паче, якщо такі спеціалісти, незважаючи на свій вік, передають свої безцінні знання іншим.


 

   
   
   


Ваш IP:44.192.79.149
   
@Mail.ru.