Бердичівлянин Володимир Воєвода навчає бронегрупу полку "Дніпро-1". ВІДЕО

Категорія: Новини Бердичева
Опубліковано: Четвер, 14 травня 2015, 08:59
Автор: Олексій Тростянський
Перегляди: 1125

Військовий на пенсії, бердичівлянин Володимир Воєвода, навчає бронегрупу добровольців полку "Дніпро-1" воювати з танками терористів: у спец підрозділі перетворили старі тягачі на бойові одиниці. Про те, як саме Володимир допомагає армії, розповіли у випуску програми "ДжеДАІ" на каналі 2+2. 

Бердичівлянин Володимир Воєвода віддав радянській армії пів життя, закінчив Ульяновське танкове училище, відслужив і вже був на пенсії. Та 2014 року, після початку війни на Донбасі, Володимир пішов у військкомат. 

Майже пів року він добивався, щоб його прийняли в армію, написавши відповідну заяву одразу після трагедії під Іловайськом, але в збройні сили його не зарахували через солідний вік, тому Володимир пішов добровольцем. 

Тепер він головний інструктор механіків-водіїв у полку "Дніпро-1". Тут не питали про вік, натомість шукали людину, яка навчить керманичів бронетанкової групи підрозділу. 

У Дніпрі-1 бронетанкова група буде складатись з незвичних машин МТ-ЛБ. Цей тягач у своєму первісному вигляді не мав протистояти ворогу, проте за допомогою волонтерів на МТ-ЛБ встановили башту від БРДМ із кулеметом КПВТ. Також встановлено два кулемети калібру 7,62. Єдиним недоліком машини є слабка броня, що ледь тримає кулю з автомата. Та модернізований броневик захистили від гранатометів акумулятивними решітками. Але головний захист машини – швидкість, яка досягає 75 км/год. Вона допомагає екіпажу врятуватися навіть від танка. 

Знайти механіка-водія саме для такого класу машин не є можливим, тому що машина стара. Можливо, є зараз люди, яким 60-65 років і вони були механіками-водіями під час строкової служби на цих машинах, але не всі погодяться покинути домівки та йти допомагати армії. 

Головною задачею цих машин є підсилення блокпостів та переміщення особового складу. Командир обіцяє вже після травневих свят відправити бронетанкову групу на полігон, а ще за місяць – на передову.

Володимир Воєвода впевнений, що перемогти український народ не можливо. Важко не погодитись, тим паче, якщо такі спеціалісти, незважаючи на свій вік, передають свої безцінні знання іншим.


 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

   
   
@Mail.ru.