Оформити субсидію не виходячи з дому: калькулятор, необхідні документи та інструкції по їх заповненню

Категорія: Новини Бердичева
Опубліковано: П'ятниця, 03 квітня 2015, 08:04
Автор: Олексій Тростянський
Перегляди: 3219

Зважаючи на підвищення цін та тарифів на житлово-комунальні послуги в Україні, громадяни опинилися у складних економічних обставинах. Для цього і запроваджені субсидії, які мають частково покрити рахунки українців за комунальні послуги з бюджету.

Уряд спростив порядок надання субсидій та зняв низку обмежень, через які люди не могли їх оформити. Оформити субсидію можна буде дистанційно – надіслати документи поштою.

Завантажити необхідні документи та інструкції до їх заповнення, а також розрахувати орієнтовний розрахунок розміру субсидії на оплату житлово-комунальних послуг можна в кінці даного матеріалу.

 Основи системи надання житлових субсидій населенню


4 кроки в оформленні субсидії

1. У квітні кожна сім'я одержить бланки Заяви та Декларації для звернення за субсидією.
2. Бланки необхідно заповнити та подати до органу соціального захисту за місцем реєстрації.
3. Орган соціального захисту перевіряє право на призначення субсидії та визначає її розмір. Субсидія призначається, якщо розмір плати у межах соціальних норм житла та соціальних нормативів користування комунальними послугами перевищує обов'язковий відсоток платежу, який визначається для кожної сім'ї індивідуально та залежить від рівня її доходів.
4. Орган соціального захисту надсилає повідомлення про призначення (не призначення) субсидії. У разі призначення субсидії, вона перераховується на рахунки одержувача в житлово-комунальних підприємствах.

Субсидія не призначається, якщо сім'я протягом року здійснила купівлю на суму, яка перевищує 50 тис. грн.

Відповідальність при наданні декларації про доходи:

Правдивість задекларованих даних органи соціального захисту перевіряють шляхом запитів до Державної фіскальної служби, Пенсійного фонду.
Якщо надані неправдиві або неповні відомості, надання субсидії припиняється, а надміру перерахована сума повертається у подвійному розмірі.
Про зміни обставин, які впливають на призначення субсидії (зміни у складі сім'ї, у переліку послуг тощо), заявник зобов'язаний повідомити орган соціального захисту населення у місячний термін.

Нове у призначенні субсидії (з 1 травня 2015 року)

1. Жодних додаткових документів – для призначення субсидії необхідно надати лише Заяву і Декларацію.
2. Субсидію можуть отримати громадяни, які не зареєстровані у житловому приміщенні – на підставі договору оренди та у разі оформлення особових рахунків на таких осіб.
3. Тим, хто наразі одержує субсидію, вона буде продовжена на новий термін автоматично без звернень громадян.
4. Субсидія призначається на 12 місяців. Право на її продовження на новий термін визначається органами соціального захисту населення автоматично без звернень громадян.
5. Cукупний дохід обчислюється виходячи з отриманих особами доходів без урахування податку з доходів фізичних осіб за попередній календарний рік.
6. Відмінено обмеження, за яких раніше субсидія не надавалася: наявність додаткових житлових приміщень, двох і більше транспортних засобів, працездатних громадян, які не працюють, здачі в оренду житла.
7. Для студентів, осіб, призваних на військову службу при визначенні розміру субсидії враховується фактичний розмір отриманих доходів.

Порядок звернення за призначенням субсидії

Субсидія призначається одному з членів домогосподарства, на якого відкрито особовий рахунок за місцем реєстрації. З 1 травня субсидію можуть отримати громадяни, які не зареєстровані у житловому приміщенні – на підставі договору оренди та у разі оформлення особових рахунків на таких осіб.
Право на отримання житлової субсидії мають домогосподарства, в яких витрати на оплату житлово-комунальних послуг, виходячи з соціальної норми житла та соціальних нормативів користування послугами, з урахуванням пільг, перевищують розмір визначеного обов’язкового платежу.

З 1 травня 2015 року призначення субсидії відбуватиметься на підставі лише двох документів - Заяви про призначення житлової субсидії та Декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії. Для громадян, які орендують житло, додатково необхідно надати договір оренди.
Бланки Заяви та Декларації кожне домогосподарство отримає у квітні 2015 року від підприємств, що надають послуги з газопостачання, електропостачання та централізованого опалення.

Вказані документи необхідно заповнити та з 1 травня 2015 року подати до органу соціального захисту за місцем реєстрації особисто або направити поштою. У сільській місцевості документи для призначення субсидії приймаються уповноваженими сільських (селищних) рад.
Важливо! Особам, які отримували субсидію протягом опалювального періоду 2014/2015 року, субсидія на наступний період призначається на підставі раніше наданих документів.

Звертаємо увагу, одне домогосподарство подає один пакет документів!

Орган соціального захисту протягом десяти днів після подання заяви та отримання відомостей, необхідних для нарахування субсидії, виносить рішення про призначення (непризначення) субсидії.
За результатами розгляду заяви про призначення субсидії заявнику направляється повідомлення про призначення (непризначення) субсидії.

У разі призначення субсидії, вона перераховується на рахунки одержувача в житлово-комунальних підприємствах.

Для орієнтованого розрахунку розміру субсидії на оплату житлово-комунальних послуг, можна використати "Калькулятор субсидій"

 

 

 


Завантажити бланк ЗАЯВИ про призначення житлової субсидії

Завантажити Інструкцію про порядок заповнення бланку Заяви про призначення житлової субсидії 

Завантажити бланк ДЕКЛАРАЦІЇ про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії

Завантажити Інструкцію про порядок заповнення бланку Декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії

Завантажити Дорожню карту «Порядок надання житлових субсидій домогосподарствам області» 

 

 

   
   
   


Ваш IP:44.192.79.149
   
@Mail.ru.