Бердичівлянам в Гнилоп’яті купатися небезпечно. Результати досліджень води

Категорія: Новини Бердичева
Опубліковано: Середа, 01 липня 2020, 20:31
Автор: Олексій Побережний
Перегляди: 2033

Проблеми з якістю води в Бердичеві не нові, проте такого за всі 20 років правління міського голови Василя Мазура ще не було. Забруднення та невідповідність нормам подекуди перевищує допустимі показники більше ніж у 50 разів.

Інформація опублікована після проведених лабораторних досліджень якості води на офіційних пляжах Житомирської області впродовж 22-24 червня 2020 року. По річці Гнилоп’ять у місті Бердичеві отримано наступні результати:

 

індекс ЛКП (бактеріологічне забруднення) - 240000 (в нормі не більше 5000);

БСК5 – 38,5 (в нормі не вище 6,0);

ХСК – 65,5 (в нормі не вище 30).

Про це повідомляє офіційний веб-сайт Державної Установи “Житомирський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України”.

У висновку, жителям Бердичева, Житомира та Коростеня купатися в річках Тетерів, Уж та Гнилоп’ять не рекомендується взагалі. 

Для довідки:

Індекс ЛКП – це показник, який свідчить про загальну бактеріологічну забрудненість водойми. Лактозо позитивна кишкова паличка при потраплянні у шлунково-кишковий тракт людини може викликати гострі кишкові інфекції. Особливо ці захворювання небезпечні для малечі.
Біохімічне споживання кисню (БСК5) - це кількість кисню в міліграмах, потрібна для окиснення органічних речовин, що містяться в 1 л води, аеробними бактеріями до СО2 і Н2О впродовж 5 діб без доступу повітря і світла.
Хімічне споживання кисню (ХСК) – це концентрація кисню, розчиненого у воді.

   
   
   


Ваш IP:34.229.131.158
   
@Mail.ru.