«ЕКОкласні» школярі з Бердичівщини у фіналі конкурсу екопроектів України ФОТО

Категорія: Регіональні новини
Опубліковано: Середа, 20 квітня 2016, 17:57
Автор: Наталія Гринюк
Перегляди: 1744

Учні Маркушівської школи Бердичівського району реалізували власний екологічний проект та стали лауреатами III Всеукраїнського конкурсу «ЕКОклас: проекти, що змінять довкілля й нас»

17 квітня 2016 року у Києві відбулася церемонія нагородження кращих сімейних та учнівських колективів, що отримали звання «ЕКОкласна родина» та «ЕКОкласний колектив»-2016 у рамках Всеукраїнського конкурсу екологічних проектів «ЕКоклас»-2016.

 

На ЕКОвікенді у столичному Гольф-центрі на набережній Дніпра зібралися школярі та їх родини, директори шкіл та вчителі, екологічні активісти різного віку з усієї України. Цьогоріч на «ЕКОклас» було надіслано 381 проект з усіх областей України. Організатори отримали 287 учнівських проектів та 94 практичних кейси від родин. У «ЕКОкласі»-2016 взяли участь 20 373 учнів шкіл та вихованців гуртків, до роботи долучилися 9 092 батьків. Всього у конкурсі взяли участь 811 540 мешканців України.

Житомирські екоактивісти отримали не один комплімент від організаторів конкурсу. Так проект «Небезпечне випромінювання. Захист від електромагнітного випромінювання» виборов 2 місце у номінації «ЕКОкласна родина» (автори- родина Маковських: батько Юрій Анатолійович, мати Наталія Вікторівна, син Дмитро та донька Ольга-Марія).

А Члени клубу «Дивоцвіт» Маркушівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Бердичівського району стали фіналістами цього конкурсу та посіли 3 місце у номінації «ЕКОкласний колектив».

Їх проект має назву «Тверді побутові відходи: екологічні проблеми і можливі шляхи їх рішення». У клубі «Дивоцвіт» займаються учні 5-11 класів, які вирішили підійти до роботи комплексно. Школярі проаналізували, скільки сміття виробляє в середньому кожна родина, і вжили заходів для зменшення його кількості. Юні екоактивісти зібрали понад 400 кг ганчір′я, з яких було пошито 370 пар валянок для учасників АТО, передали на утилізацію 2000 кг макулатури, чим зберегли життя 16 деревам та зекономили 2000 кВт електроенергії, 40000 літрів води. Утворений компост юні екологи використали для вирощування розсади квітів в парнику і створення трьох нових клумб біля школи. Допомогли активісти і найближчій лісосмузі та прибрали її. Загалом проект допоміг рідному селу Маркуші стати чистішим, а школярі навчилися дбайливо ставитися до природи та показали гарний приклад односельцям.

«У нашій школі викладається курс уроків сталого розвитку. Коли ми з дітьми обговорювали проблему сміття та забруднення навколишнього середовища, вони самі виявили ініціативу та захотіли дати друге життя старим речам, – розповідає Людмила Василівна Томчук, керівник проекту. – Таким чином ми залучили і дітей, і їхніх батьків, і працівників школи до такої доброї справи. А «ЕКОклас» став хорошим стимулом не зупинятися на досягнутому і надалі оберігати наше довкілля».

«Наш соціальний проект «ЕКОклас» безперервно розвивається, – розповів В’ячеслав Поврознік, виконавчий директор торговельної мережі «Фокстрот», організатор конкурсу «ЕКОклас». – Цього року ми не лише розширили аудиторію учасників від шкільних колективів до родин, але й запровадили гран-прі. Це головна нагорода для авторів проекту, що навчає правилам екологічної культури та відповідальності. максимально широке коло українців».

Гран-прі-2016 отримали кияни – родина Санковських: тітка Ірина та племінниця Анастасія. Їх проект «Навчаємось через гру. Екологічні ігри для дітей» з удосконаленнями та рекомендаціями провідних експертів екології буде розтиражовано та розповсюджено по Україні за допомогою торговельної мережі «Фокстрот». Разом з активістами Житомирщини до фіналу потрапили команди Волинської, Луганської, Дніпропетровської та Запорізької областей.

Дізнатися більше про переможців III конкурсу «ЕКОклас» та їхні проекти можна тут:
http://www.foxtrot.com.ua/pages/ecoclass-pr/1279

 

Довідка: Ініціатором Всеукраїнського конкурсу «ЕКОклас» є Геннадій Виходцев, генеральний директор Групи компаній «ФОКСТРОТ». Організатором виступає торговельна мережа «Фокстрот. Техніка для дому». Організаційний партнер: Національний еколого-натуралістичний центр МОН України. Конкурс проводиться за підтримки Інституту модернізації змісту освіти МОН України. Міжнародний партнер: Швейцарський фонд «Скорочення ризиків» (Risk Reduction Foundation). Медіа-партнер: бренд «Единственная». Конкурс проводиться за колективними номінаціями: «ЕКОкласний колектив» та «ЕКОкласна сім’я». Детальніше про конкурс: http://www.foxtrot.com.ua/ecoclass.

У 2015 році «ЕКОклас» «Фокстроту» визнано найкращим екологічним кейсом на національному конкурсі практик бізнесу, що змінюють Україну (за версією Центру «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності»).

Переможці екологічних проектів 2016 року

2 місце Всеукраїнського конкурсу «ЕКОкласна родина» сім'я Маковських (м.Житомир)

3 місце Всеукраїнського конкурсу «ЕКОклас» (учні Маркушівської ЗОШ, Бердичівський район)

 

 

 

   
   
   


Ваш IP:44.192.79.149
   
@Mail.ru.