Чому потрібна заборона продажу земель сільськогосподарського призначення?

Категорія: Новини України
Опубліковано: Субота, 22 квітня 2017, 10:43
Автор: Олексій Побережний
Перегляди: 3147

19 квітня в Києві відбулися народні збори щодо ініціювання Всеу­країнського референдуму про заборону продажу земель сільськогосподар­ського призначення. Серед учасників зборів - представники Всеукраїнського об'єднання «Батьків­щина», Всеукраїнської асоціації фермерів та приватних землевласни­ків. ВО «Свобода» активно підтримує цю народну ініціативу. У залі - свободівці з усіх регіонів України, лідер націоналістів Олег Тягнибок.

 


Чому не можна продавати українську землю?- Зацікавленими у форсуванні приватизації землі, є аграрні олігархи і великі транснаціональні агрокомпанії, які, користуючись глибокою економічною кризою та зубожінням українців, сподіваються скупити українські землі задешево.

-Уряд повинен нарешті навчитися залучати чужоземні інвестиції в українську економіку без продажу стратегічних національних ресурсів та підприємств шляхом створення сприятливих регуляторних умов для бізнесу. На жаль, так на сьогодні не є.

-Сільськогосподарська земля – це не просто джерело інвестицій, а єдиний стратегічний ресурс нації, який не підлягає відтворенню і від якого залежить продуктова безпека та геоекономічна роль України у світі. Нашій державі належить значна частина світових запасів чорноземів, вартість яких в умовах постійного зростання дефіциту продовольства на глобальному рівні складно переоцінити.

- Узаконення торгівлі землею сільськогосподарського призначення – це пряма загроза для її відчуження на користь олігархічного або чужоземного капіталу та перетворення України на сировинну колонію, в якій українці опиняться в статусі наймитів «на нашій не своїй землі», а держава втратить вплив на внутрішній продовольчий ринок.

-Сьогодні наші хлопці на Донбасі ціною свого життя захищають українську землю від агресора, тож ми в тилу тим паче не маємо права допустити її відчуження великим олігархічним капіталом

-Натомість можна впровадити довгострокову оренду сільськогосподарських земель строком від 14 до 50 років, що є поширеною практикою в багатьох країнах і сприяє розвитку аграрної галузі, в тому числі залученню інвестицій у сільське господарство.


 

16 березня націоналісти (Свобода, Правий сектор, Національний корпус) підписали Націо­нальний маніфест, у якому зазначено: "Заборонити торгівлю стратегічним ресурсом України - землею сільськогос­подарського призначення".

Олег Тягнибок відкреслив, що чинна влада не має жодного права порушу­вати питання про продаж землі. «Якби вони перед виборами сказали людям, що збираються продати землю, і їх у цьому підтримав народ, то була б інша річ. А так вони не мають ні морального, ні юридичного, ні будь-якого іншого права ставити питання про продаж землі сільськогосподарського призна­чення. Власністю народу може розпоря­джатися тільки сам народ, а не найняті посередники-управителі, які виявилися банальними шулерами. Тільки весь український народ має право вирішу­вати: продавати чи не продавати свою землю. Землю, яка є виключно його «об'єктом права власності» і «основним національним багатством». Так каже наш Основний Закон — Конституція України».

Лідер «Свободи» нагадав, що курс на впровадження ринку сільськогос­подарської землі ще шість років тому - на початку 2011-го взяв комуно-олігархічний режим Януковича. Водно­час Олег Тягнибок зауважив, що вже тоді, коли всі «мовчали і мовчки чухали чуби», одна «Свобода» виступила з законопроектом «Про заборону торгівлі землею сільськогосподарського призначення». Із початком зазіхань панівної верхівки на українську землю ВО «Сво­бода» розпочало широкомасштабну кампанію, щоб не допустити цього грабунку, і того ж року запропонувало ухвалити на референдумі закон про заборону торгівлі землею. Відповідні збори громадян відбулися тоді по всій країні. Однак ЦВК. вочевидь, за вказівкою з Банкової, раз у раз відхиляла ініціативи громади щодо проведення референдуму.

Нагадаємо, у «Програмі захисту українців» Всеукраїнського об’єднання «Свобода» чітко сказано: «Забо­ронити в Україні торгівлю землею сільськогосподарського призначення. Надавати її у довгострокове володіння українським громадя­нам із правом родинного успадку­вання...».

   
   
   


Ваш IP:44.200.82.149
   
@Mail.ru.