У Бердичеві поліцейські у зв’язку з настанням холодів перевірили кризові сім’ї

Категорія: Новини Бердичева
Опубліковано: Вівторок, 05 січня 2016, 07:26
Автор: Олексій Тростянський
Перегляди: 1661

4 січня за ініціативи превентивної служби Бердичівського відділу поліції інспектори разом з представниками служби у справах дітей та медпрацівником відвідали за місцем проживання сім’ї, де виховуються малолітні діти і є відомості про побутові або соціальні проблеми в них.

Рейдова група працювала у мікрорайоні Новосілок та Загребелля м. Бердичева та побувала у 5 родинах. Інспектор поліції Семен Кирішевський, який опікується цією частиною міста, розповідає, що мета їх відвідин, у першу чергу, превентивна.

 

– Різке зниження температури повітря та настання морозів передусім відчутно для малозабезпечених та сімей, які з тих чи інших обставин опинились у кризових умовах, - каже поліцейський. – У кожній з осель, де ми сьогодні побували, виховуються малолітні діти. Якими ці свята були для них і чи тепло в їх домівках – те, на що ми насамперед звертали увагу.

За першою адресою застали лише бабусю. За словами жінки, її дочка, 27-річна мати-одиначка, ще 30 грудня забрала 3-річну онучку та 4-річного онука та пішла святкувати до співмешканця. Поліцейські уточнили адресу чоловіка, аби перевідати дітей та впевнитись, що з ними все гаразд.

Наступною стала оселя, де рейдувальників зустріли господарі, 44-річний та 37-річна бердичівляни. Подружжя чесно сказали, що в домівці холодно й тому вони одягнені у верхній одяг. Причиною стало пошкодження системи опалення, яку нині вони намагаються полагодити. 11-річна донька разом з бабусею на момент відвідин, за словами господарів, пішли до церкви.

4-річній крихітці з родини, яка приїхала до райцентру з Криму після його анексії, рейдувальники викликали лікаря. У будинку, де тимчасово мешкає сім’я з 4 осіб, взагалі немає опалення й зігріваються вони за допомогою духовки у газовій плиті, тож у дитини були усі ознаки застуди та сильний кашель. Її 12-річний брат цього дня мав поїхати до оздоровчого табору в обласному центрі.

Несподівано закінчились відвідини багатодітної родини, де зростає 5 дітей віком від 3 місяців до 7 років. У будинку було тепло, затишно й приготовлено їсти. Але 30-річний господар явно занервував, забачивши рейдувальну групу. Згодом поліцейські звернули увагу, що у той час, коли соціальний працівник спілкується з матір’ю, батько ховає якийсь пакунок. У подальшому з’ясувалось, що причиною дивної поведінки чоловіка був 20-ти грамовий пакет конопель. Правопорушення було відповідним чином задокументовано, а господар пояснив, що наркотичні засоби зберігав лише для власного вжитку.

Ще в одній сім’ї поліцейські застали більш, ніж жалюгідну ситуацію. В одній з кімнат великого, але давно занехаяного будинку, проживають 5 людей, у тому числі 3-х та 17-ти річні діти і прикута до ліжка бабуся. Довкола бруд та антисанітарія, а у повітрі сморід та чад. Втім мешканці давно звиклись і переконують, що змінити такий стан речей не в їх силах.

У цій, як і в попередніх родинах, ніхто з дорослих не перебував у стані сп’яніння і цілком спокійно та адекватно сприймали намагання рейдувальників їм допомогти. У кожній з вказаних ситуацій, звісно, рішення проблем буде різним.


 

   
   
   


Ваш IP:34.229.131.158
   
@Mail.ru.