Бердичівляни знатимуть, як і за що голосують депутати міської ради персонально (ОНОВЛЕНО)

Категорія: Новини Бердичева
Опубліковано: Середа, 23 грудня 2015, 12:20
Автор: Інфопростір
Перегляди: 1752

26 листопада, Верховна Рада України прийняла «за основу і в цілому» законопроект №2016а «Про внесення змін до статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування» (щодо поіменних голосувань)», головною метою якого є зробити голосувань у місцевих радах поіменними, а їхні результати — загальнодоступними.

 

Тепер поіменними стануть усі голосування в місцевих радах, окрім голосувань з обрання керівників ради та висловлення недовіри (вони залишаться таємними). Результати підлягатимуть оприлюдненню в день голосування і безстроково зберігатимуться у відкритому доступі. Крім того, поіменні результати голосувань стануть частиною офіційних протоколів сесій місцевих рад.

Сьогодні, 23 грудня Президент Петро Порошенко підписав Закон України «Про внесення змін до статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» щодо поіменних голосувань». Новела набере чинності через два місяці з дня його опублікування.

Зазвичай в більшості випадків виборці не знають, як голосує їхній обранець у місцевій раді з того чи іншого питання, поіменні результати не фіксуються і не зберігаються. Прізвища тих, хто голосував, будуть публікувати на веб-сайтах рад і включатимуть у протоколи сесій. 

   
   
   


Ваш IP:34.229.131.158
   
@Mail.ru.