Громадські організації в Бердичеві: хто і скільки отримав у 2014 році?

Категорія: Новини Бердичева
Опубліковано: П'ятниця, 16 січня 2015, 11:41
Автор: Олексій Тростянський
Перегляди: 1900

У сучасному суспільстві особливе значення мають стосунки між державою та громадськими організаціями. Події, які відбуваються в нашій країні протягом останнього року довели, що громадські організації та волонтерські об’єднання можуть виконувати деякі соціальні функції більш результативно, ніж їх виконує держава.

В Європейських країнах важливу роль приділяють об’єднанням громадян в громадські організації, як рівноправного партнера та вагомого чинника розвитку суспільства, тому державна політика щодо фінансування громадських організацій в європейській практиці має пріоритет у збільшенні видатків на фінансування проектів громадських організацій.

 

В Україні також є можливість надання фінансової підтримки громадським об’єднанням за рахунок коштів Державного та місцевих бюджетів, яке прямо передбачає ст. 23 Закону України «Про громадські об’єднання».

В деяких містах, які беруть до уваги європейський приклад співпраці з населенням, проводиться конкурс (відповідно до «Порядку проведення конкурсу», затвердженого постановою КМУ від 12.10.2011 № 1049),  на отримання грантів із місцевого бюджету на реалізацію проектів, представлених громадськими організаціями. Це спонукає активну, інтелектуальну молодь знаходити шляхи вирішення проблем міста у сферах соціально-економічного розвиту міста, культурно-просвітницької діяльності, патріотичного виховання, краєзнавчої роботи, екологічної безпеки та інших напрямах, які мають соціальний характер та не передбачають отримання прибутку.

А що в Бердичеві? В Бердичеві, на жаль, такі конкурси серед громадських організацій оголошено не було і не проводиться. Тобто, якщо маєш ініціативу допомогти розвитку соціальної інфраструктури міста – сам і гроші шукай.

А які ж тоді громадські організації фінансуються у нас? На запит до міськвиконкому, які громадські неприбуткові організації фінансувались з міського бюджету у 2014 році, була отримана відповідь:

Загалом на громадські організації у 2014 виділялось 382 тис. грн.

   
   
   


Ваш IP:18.232.31.255
   
@Mail.ru.