Громадський люстраційний комітет оголосив бердичівлян, які підлягають люстрації

Категорія: Новини Бердичева
Опубліковано: Неділя, 10 травня 2015, 12:33
Автор: Олексій Побережний
Перегляди: 3168

Революція Гідності відбулася, але на місцях дуже часто досі керують особи причетні до періоду Януковича. Бердичівлян, які потрапили до переліку Громадського люстраційного комітету поки лише троє, але навіть двоє з них досі є депутатами різних рівнів (Бердичівської районної ради та навіть Житомирської обласної ради).

До списку потрапили згідно Закону України «Про очищення влади.. » тільки особи органів державної влади, а от обрані на виборах особи такі як міський голова те депутати міських, районних та обласних рад під дію цього закону не підпають.

Таким чином, лише виборці можуть «люструвати» таких осіб не голосуючи за них на виборах. Нагадаємо, найближчі місцеві вибори мають за графіком відбуватися найближчої осені.

Згідно списку Громадського люстраційного комітету на Бердичівщині під люстрацію підпадають:

 

 Збаражський Володимир Андрійович

Збаражський Володимир Андрійович досі є депутатом Житомирської обласної ради від Бердичівського району

 

Самчик Максим Юрійович

Самчик Максим Юрійович досі є депутатом Бердичівської районної ради.

Навіть після Революції Гідності за інформацією джерел Бердичів СІТІ він кілька разів намагався стати Головою Бердичівської районної державної адміністрації

 

Шевчук Олег Антонович

 

 

Нагадаємо, Житомирська область є одним з лідерів за кількістю осіб, які підпадають під люстрацію.

 

Списки осіб за областями України:

Київ - 224

Севастополь - 3

АР Крим - 2

Вінницька - 47

Волинська - 30

Дніпропетровська - 18

Донецька - 2

Житомирська - 69

Закарпатська - 22

Запорізька - 46

Івано-Франківська - 42

Київська - 31

Кіровоградська - 22

Луганська - 4

Львівська - 47

Миколаївська - 40

Одеська - 23

Полтавська - 17

Рівненська - 22

Сумська - 14

Тернопільська - 52

Харківська - 29

Херсонська - 17

Хмельницька - 27

Черкаська - 28

Чернівецька - 6

Чернігівська - 13

Люстраційний реєстр створено завдяки ініціативі активістів Громадського люстраційного комітету, за волонтерської допомоги команди розробників та проектування інтерфейсу, що забезпечив Кирило Славецький. Спільні зусилля дозволили отримати інструмент громадського контролю, щоби кожен українець міг перевірити: чи підпадає під дію Закону чиновник, якого збираються призначити, чи законно перебуває на посаді очільник місцевої міліції або заступник Міністра, прокурор або податківець.

На сьогодні в Реєстрі є відомості про осіб, які підпадають лише під два критерії Закону «Про очищення влади»: особи, що обіймали керівні посади під час режиму Януковича, та посадовці, що підтримували злочини проти громадян, залишаючись на посадах під час подій Євромайдану.

Розробники хочуть розширити Реєстр, додавши до нього корупціонерів, які не можуть пояснити походження свого майна, та зрадників, які співпрацювали зі спецслужбами. 

Нагадаємо, за визначенням вільної енциклопедії Вікіпедії, люстрація — заборона діячам високого рангу, які скомпрометували себе, впродовж певного часу або пожиттєво працювати на державній службі. Термін зазвичай вживається щодо процесів у посткомуністичних державах Східної Європи з кінця 80-их років XX століття, де люстрація застосовується до високопосадовців комуністичного режиму, колишніх агентів таємної поліції, іноді — до всіх членів комуністичних партій. Зокрема, люстрація була проведена в Чехії, Польщі, Німеччині, Угорщині, Румунії, Грузії, Литві, Латвії, Естонії та інших державах.

 

Коментарі  

+2 # В.А. Збаражський 15.05.2015, 14:21
Шановний Олексій Побережний.Я дійсно горжусь тим,що жителі Бердичівського району обрали мене депутатом обласної ради.
На відміну від Вас я доказав це на справах,працюючи головою бердичівської РДА,я вивів район з 24 на 3 місцепо області, а Ви це й же район умудрились за півроку посадити на саме останє 28 місце. З такими здібностями як Ви проявили,Вам не варто судити про таких як Я.Варто спочатку зрозуміти суть людського життя,проблеми які оточують людей,своєчасно ходити на роботу а не в 10 год дня та віддаватись тй справі за яку взялись.Я Вам порадивби спочатку років 5 попрацювати фізично ,що б хоч частково зрозуміти життя та його цінності.Шановні бердичивляни візьміть до уваги агітацію яку розпочав Побережний та не зробіть ,ще однієї помилки допустивши таких господарів нвіть до влади в селі.Я впевнений що Ви зрозуміли за цей короткий період,кого потрібно люструвати , а з ким працювати.А ще Побережний раджу ознайомитись з висновком Веніціанської комісії,щодо Вашої люстрації.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
+1 # Побережний О.С. 18.05.2015, 09:12
Сумніваюсь, що це дійсно написав Збаражський, тому що совєцькі гаспідари зазвичай не вміють користуватися таким надбанням як комп'ютер. Принаймні в кабінеті одного з його заступників такого елементу інтер'єру (як вони вважали) навіть не було.
Тепер з приводу статті. Це не вигадка моя чи когось з журналістів Бердичів СІТІ, а висновок Громадського люстраційного комітету, який грунтується на чинному законодавстві України. І цей перелік зростатиме!
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
+1 # Побережний О.С. 18.05.2015, 09:14
А от якщо ви хочете знати мою особисту думку, то знайте. Сьогодні рівно два роки з дня організації ганебного, так званого "АнтиФашиського" мітингу в Житомирі. Метою зібрання була дискредитація української національної ідеї з навмисною прив’язкою тем українства та патріотизму до ідей фашизму та національної нетерпимості.
Посадові особи місцевих адміністрацій та рад проти волі громадян України зігнали представників бюджетних установ та студентів на організований захід. Незгодним працівникам погрожували звільненням, студентам – проблемами під час здачі літньої сесії. Слід відмітити, що учасниками зібрання були неповнолітні учні профтехучилищ та коледжів.
Захід проходив під прапорами двох політичних сил, а саме Партії регіонів та Комуністичної партії України.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
+1 # Побережний О.С. 18.05.2015, 09:15
Пізніше, 18 травня 2013 року, в Київ на захід з всієї країни злочинна влада зігнала бюджетників "антифашистів". Саме тоді відбулися перші масштабні сутички із залученням "тітушок" та напади на журналістів. Проте в Житомирській області за весь час ніхто не поніс покарання, поки що... Але всі Регіонали та комуністи нестимуть відповідальність за розпалювання міжнаціональної неприязні та ігри з суспільством на замовлення Путіна, які призвели до смерті тисяч патріотів України.
А люди на виборах покажуть чи їм потрібні зміни чи політичне позавчорашнє сміття, яке надто довго наживалося на простих українцях.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
+1 # Олеся 19.12.2016, 14:12
Самчик яке ж ти огидне
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
0 # Doug 27.01.2020, 17:04
What's up mates, pleasant post and pleasant urging
commented at this place, I am actually enjoying by these.


Review my web blog - http://mixiley.com/blog/58055/a-guide-to-finding-the-very-best-skin-care-products/
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Додати коментар

Захисний код
Оновити

   
   
   


Ваш IP:35.153.144.60
   
@Mail.ru.