Бердичівські свободівці втретє провели Марш вишиванок присвячений дню Героїв ФОТО

Категорія: ВО "Свобода"
Опубліковано: Понеділок, 25 травня 2015, 05:48
Автор: Олексій Побережний
Перегляди: 2813

У Бердичеві патріоти України вже втретє провести марш у вишиванках та долучилися таким чином до багатьох міст нашої держави і навіть всього світу. Метою заходу є популяризація національного одягу, традицій, культури та всього українського, а також розвиток патріотизму. 

Обов'язковою умовою участі - є наявність українського одягу. Марш у вишиванках - це неполітичний захід, будь-яка політична атрибутика та символіка заборонена. До оргкомітету цього року увійшли Бердичівська міська партійна організація Всеукраїнського об’єднання «Свобода», Правий сектор, Самооборона міста Бердичева та району, Крила Феніксу, спортивно-патріотичний клуб «СІЧ», УНА УНСО та громадська організація ветеранів АТО.

 

Для Бердичева даний захід є унікальним, адже поруч з популяризованими місцевою владою днів польської та єврейської культур, патріоти вже втретє організовують національне українське сімейне свято для бердичівлян. Учасники у вишитих сорочках пройшли центральними вулицями міста для того, щоб популяризувати українську культуру та традиції. Після маршу біля пам’ятника Т. Шевченку відбувся святковий концерт та різноманітні конкурси для дітей, молоді та дорослих. Кожен маленький учасник патріотичного заходу отримав подарунок від організаторів. 

Організатор заходу, голова Бердичівської міської організації Всеукраїнського об’єднання «Свобода» Олексій Побережний відзначив важливість для міста маршу вишиванок: «Це справжня подія в місті. Через марш вишиванок в Бердичеві минулих років пройшло дуже багато людей, які зараз стали волонтерами, кіборгами, захисниками української землі, громадськими активістами. Це майданчик для знайомств, комунікації та реалізації національних інтересів на місцевому рівні. Марш вишиванок гуртує патріотів в Бердичеві, а тому ми завжди чекаємо кінця травня, щоб зробити це свято для бердичівлян»

Світ української вишиванки безмежний. Ще в сиву давнину вишита сорочка була для наших предків не лише одягом повсякденним і святковим, але й своєрідним паспортом, адже в кожному регіоні були свої характерні кольори і орнаменти, за якими можна було точно визначити звідки людина. 

Вишивка - це не тільки майстерне творіння народних умільців, а й скарбниця вірувань, звичаїв, обрядів, духовних устремлінь, інтелекту українського народу. Кожна вишиванка була своєрідним закодованим посланням, побажанням, яке вкладали в неї майстри. 

В наш час значення більшості орнаментів загубилось в глибинах часу, але й досі українські сорочки залишаються тим елементом, що об’єднує націю. Для багатьох людей вишита сорочка давно стала звичним предметом гардеробу, а для деяких і ніколи не переставала ним бути. Сьогодні елементи традиційної української вишивки часто використовують в своїх колекціях українські дизайнери, популяризуючи національні традиції вишивки не тільки в Україні, а й за її межами. 

Окрім того, в сучасному глобалізованому світі ефективним виглядає створення і популяризація таких повноцінних брендів як: вишиванка, писанка, козацтво. Саме етніка є стандартом державного брендінгу: саке - в Японії; сауна – у Фінляндії; макарони та піца – в Італії і т.д. 

Фото події https://vk.com/berdvushuvanka?z=album148923315_216048147

   
   
   


Ваш IP:34.229.131.158
   
@Mail.ru.