На Житомирщині відбувся Всеукраїнський патріотичний фестиваль «Олевська республіка» ФОТО
10 грудня 2016 року в місті Олевськ за ініціятиви свободівця, депутата міськради Юрія Ковалінського пройшов Всеукраїнський патріотичний фестиваль «Олевська республіка». Підтримку заходу надав голова Житомирської обласної організації ВО «Свобода», депутат облради Сидір Кізін.
Відкриття фестивалю відбулось біля пам'ятного знаку Олевській республіці.
«Пройшло п’ять років, як ми силою житомирської «Свободи» і Олевської громади встановили цей пам’ятний знак. З’явились топоніми, з’явились українські назви на вулицях Олевська, не дивлячись на супротив», – розповів Сидір Кізін.
«Ми за рік відновили барельєф, який іще у 2008 році був встановлений, потім розбитий. Ми встановили дві пам’ятні дошки. Символічно співпадає, що Тарас Бульба-Боровець у 1941 році відновив українську владу в Олевську. А рівно 20 років до цього у 1921 році, де ми встановили барельєф, був штаб Тютюнника. Історія, фактично, творилася тут і продовжується творитись до сьогодні», – сказав депутат Олевської міської ради Юрій Ковалінський.
Далі в народному краєзнавчому музеї жителі й гості міста взяли участь в історичному диспуті на тему «Олевська республіка – етап українського державотворення у ХХ столітті (до 75-ї річниці створення)» під кураторством директора Науково-дослідного інституту українознавства, свободівця Богдана Галайка.
Богдан Галайко запевнив, що воїни УПА, які у 40-их роках стояли під синьо-жовтими стягами, були рушійною силою українського державотворення: «Поліщуки доказували, що вони українці, вони мають власну самосвідомість, вони мають український стержень, який ніколи не стирається. Навпаки, ми маємо докладати зусиль, щоб наші діти, онуки пам’ятали власну історію, наших попередників, і спільними зусиллями істориків та науковців маємо доносити це до широкого загалу».
Окрім цього, на учасників фестивалю чекав концерт кобзарів, лірників і фолк-гуртів.
«На весь світ лунає Олевськ, Бульба-Боровець, УПА Поліська Січ, Олевська Республіка. Ми, всі житомиряни, пишаємось тим, що саме ми, а не галичани і не Волинь є батьківщиною УПА. Нам важливо, щоб ми на Поліссі знали своїх героїв, наших поліщуків. Щоб діти у школах, у своєму рідному Олевську знайшли своїх однофамільців, своїх дідів, прадідів, своїх родичів, які були у війську Бульби- Боровця», – додав Сидір Кізін.
Random news:
- Сидір Кізін привітав українок з днем матері
- Олексій Побережний «Я не дозволю, щоб в Бердичеві торгували національною безпекою держави»
- У День народження про велич особистості Тараса Шевченка ВІДЕО
- Друга річниця Майдану - час проаналізувати здобутки та продовжити боротьбу ФОТО
- Бердичівські депутати та юристи налагоджували мости для демократії