В Олевську на Житомирщині відзначили 75-річчя створення «Поліської Січі» ФОТО

Категорія: ВО "Свобода"
Опубліковано: П'ятниця, 16 вересня 2016, 18:00
Автор: Прес-служба Житомирської обласної організації ВО "Свобода"
Перегляди: 1762

15 вересня 2016 року в Олевську за участи Голови ВО «Свобода» Олега Тягнибока та очільника Житомирського обласного осередку «Свободи» Сидора Кізіна відбулося відзначення 75-ї річниці формування УПА «Поліська Січ» Тараса Бульби-Боровця.

Захід розпочався з відкриття відновленого барельєфу, присвяченого Тарасові Бульбі-Боровцю. Відтак представники місцевої громади та гості Олевська здійснили хід до пам'ятного знака Олевській республіці, де пройшов урочистий мітинг. До слова був запрошений лідер «Свободи» Олег Тягнибок:

 

«Брати і сестри українці, сьогодні важко переоцінити ті події, які відбувалися 75 років тому. На славній українській поліській землі була проголошена українська держава - Олевська республіка "Поліська Січ". Байдуже, що ця держава проіснувала лише декілька місяців. Але це був крик, сигнал українців до всього світу про те, що ми є нація державницька, яка має право процвітати, жити, плодитися ось тут, на цій, Богом даній землі. Історично складалося так, що наша земля, будучи надзвичайно багатою, завжди виступала спокусливим пирогом для різних окупантів. І ми, українці, тривалий час не мали своєї держави. Але Бульба-Боровець, незважаючи на совєцьку, а пізніше на німецьку окупацію, таки знайшов у собі сміливість, державницьку жилку і проголосив Українську республіку – Олевську республіку "Поліська Січ».

Націоналіст підкреслив, що саме з Олевської республіки розпочалась Українська держава: «Бульба-Боровець був не просто добрим воєначальником, він був пророком, тому шо проголосивши Українську державу тоді, 2016 року ми маємо цю державу. Зараз вона перебуває в дуже складній ситуації, бо пережила Майдан, Революцію гідности, і нині переживає страшну війну з московським ворогом-окупантом. Але ми пройдемо усі ці випробування і побудуємо разом Українську національну державу. Українець має бути господарем на своїй, Богом даній землі, як того хотів Тарас Бульба-Боровець, як того хотіли усі герої минулого, і як того хочуть герої сьогодення. Слава Олевській республіці "Поліська Січ"! Слава героям Небесної сотні! Слава воїнам московсько-української війни! Слава Україні!».

Голова Житомирської обласної організації ВО «Свобода», депутат облради Сидір Кізін зазначив, що роки пропаганди окупанта стерли з нашої пам'яти ім'я Тараса Бульби-Боровця і славні сторінки нашої історії.

«Проте зараз усе повертається. Зараз уже кожен житель Олевська добре знає, хто такий Бульба-Боровець, і пишається нашим героєм. Цей день слід відзначати не на локальному рівні. Уся Україна має знати ім'я Тараса Бульби-Боровця та шанувати цю людину. Його дух є в кожному з нас. Ми вже ніколи не дамо накинути на нас кайдани й нав'язати чуже бачення нашої історії!

Пишаймося нашими земляками, пам'ятаймо, що зараз, як і 75 років тому, від кожного з нас залежить майбутнє і наша перемога!» – наголосив Сидір Кізін.

Після мітингу всі охочі оглянули в місцевому народному краєзнавчому музеї експозицію, присвячену Олевській республіці.

   
   
   


Ваш IP:18.232.31.255
   
@Mail.ru.