В Бердичівському районі свободівці встановили дошку Герою українсько-російської війни Олександру Сокорчуку ФОТО ВІДЕО

Категорія: ВО "Свобода"
Опубліковано: Понеділок, 04 січня 2016, 21:49
Автор: Наталка Зоз та Олексій Побережний
Перегляди: 2095

Пам’ятний знак Олександру Сокорчуку, полеглому бійцю 26-ї арт-бригади, відкрили у селі Старий Солотвин Бердичівського району. 3 січня 2016 року захисник української нації мав відзначити 28 свій день народження. Проте, ці плани зруйнували московські окупанти, коли тисячі загарбників спочатку окупували Крим, а потім перекинули свої регулярні військові частини на підтримку донбаським сепаратистам.

Олександр Сокорчук загинув 14 серпня 2014 року поблизу Амвросіївки під час обстрілів терористів. Поховали Героя у рідному селі. А в січні минулого року Олександра посмертно нагороджено Орденом «За мужність» (ІІІ ступеня). На його честь у селі Старий Солотвин названо центральну вулицю, а на стіні його рідної школи встановлено пам’ятну дошку.

 

Мати Героя Лідія Сокорчук дуже вдячна активістам, які доклали всіх зусиль, щоб вшанувати пам'ять про її сина: «Дякую Богу, що в моєму житі з’явилися небайдужі до мого горя люди. Щиро вдячна свободівці Ользі Матвійчук та однокласниці Олександра Олені Гербель, які зробили все, щоб ця меморіальна дошка була відкрита»  

«….Тихий, спокійний, хороший хлопець. Пройде час, і син мене запитає про нього. Я йому скажу, що це Герой, завдяки якому ми живемо, розмовляємо українською мовою, слухаємо національний гімн! Дякую за Героя…», - подякував матері сільський голова Старого Солотвина Віктор Овчаренко.

Прийшли на відкриття меморіальної дошки і його бойові побратими, зокрема Максим Фідяєв відзначив: « …Сашко був, є, і буде бойовим товаришем, хорошим другом, побратимом. Любив Україну, і вірив що все буде добре … Слава Героям! Дякую за Героя!!!...»

Запрошений до слова депутат Житомирської обласної ради від ВО «Свобода» Максим Вілівчук, який допоміг будівельними матеріалами зазначив: «Це не є допомога, це є наш прямий обов’язок і ті втрати що несе наша Україна не повинні бути забутим. Ми маємо зобов`язання пам’ятати. Правильно тут написано «Герой не вмер він, живе у наших серцях…Слава Героям!!!»

«Я Сашка не знала до смерті, я познайомилась з ним вже після смерті. А тепер завдяки вам пані Лідо, і завдяки однокласниці Сашка я тепер його знаю. Такої позитивної людини, про яку все село відгукується з особливою гордістю, важко знайти. Говорять з гордістю навіть не тому, що загинув за Україну, а через те, що прожив свої 26 років гідно. На таких людей ми повинні рівнятися. Дякую вам, пані Лідіє, за те, що Ви Сашу не любили, а любите. Повірте, цю любов Ви даруєте людям довкола Вас», - відзначила ініціатор встановлення меморіальної дошки Ольга Матвійчук.

Нагадаємо, як повідомляв незалежний інформаційний ресурс Бердичів СІТІ у матеріалі Бердичівські свободівці хочуть встановити на місці поваленого памˈятника Леніну памˈятну дошку загиблому Герою напередодні Дня незалежності 23 серпня 2015 року, в день Державного Прапора України, Бердичівська районна організація ВО "Свобода" відвідала в селі Старий Солотвин маму Героя України Олександра Сокорчука, який загинув в російсько-українській війні 14 серпня минулого року.

На центральній вулиці села, яка волею громади перейменована на честь бійця, стояв памˈятник Леніну. Пані Лідія, мати Олександра, неодноразово зверталась до влади всіх рівнів області щодо його знесення та встановлення на цьому місці пам'ятної дошки Герою, проте підтримки не знайшла. 

Тому свободівці зібрали близько двохсот підписів мешканців, написали звернення на імˈя сільського голови й відразу ж домовились з ним про позачергову сесію сільради, а наступного дня, в День Незалежності, була вирішена наступна проблема: активісти районної організації звалили памˈятник Леніну.

"Відновлення історичної справедливості відбувається попри бойкот сільських голів", – додає голова районної організації Всеукраїнського Об'єднання "Свобода" Ольга Матвійчук. (на місцевих виборах 2015 року в с.Солотвин було обрано вже нового сільського голову)

На місці поваленого диктатора було вирішено встановити пам'ятну дошку Герою України Олександру Сокорчуку, що було одностайно підтримано громадою села Старий Солотвин. Єдине питання у фінансуванні, так як виготовлення та встановлення дошки потребує значних грошових коштів.
Завдяки небайдужим людям це вже вдалося зреалізувати, а на весну планується благоустрій прилеглої території. Свобода прийде – порядок наведе!

До встановлення та виготовлення дошки долучилися та допомогли:
Приватний підприємець Тонян Сергій Володимирович
Приватне підприємство «Жолудь ЛГ»

Приватний підприємець Олександр Сапонюк
Художник Іван Петенок
Депутат Житомирської обласної ради ВО «Свобода» Вілівчук Максим

Приватний підприємець Томашевський Федір
Приватний підприємець Доманський Олександр
Депутат Житомирської обласної ради Павло Чернявський
Депутат Бердичівської міської ради Анатолій Мартусенко

  

   
   
   


Ваш IP:3.238.111.130
   
@Mail.ru.