Відновлення історичної справедливості: Демонтаж Котовського в Бердичеві ФОТО ВІДЕО

Категорія: ВО "Свобода"
Опубліковано: Неділя, 29 листопада 2015, 09:23
Автор: Наталка Зоз
Перегляди: 1663

На 24-тому році Незалежності України нарешті у Бердичеві було відновлено історичну справедливість. Рішення про демонтаж пам'ятника було прийнято на другій сесії міської ради. За це рішення проголосувала більшість депутатів. Тож, 23 листопада стало для жителів міста дійсно історичним днем - був демонтований пам'ятник Григорію Котовському, який знаходився на Червоній горі.  Ініціатором вирішення цього питання стала Ольга Матвійчук, яка і подала проект про демонтаж Котовського місцевій владі. Оновлений склад Бердичівської міської ради з результатом теж не забарився. Це і не дивно, адже серед депутатського корпусу відтепер є і націоналісти-свободівці.

 

Український Інститут Національної Пам’яті, коротко Григорія Котовського характеризує так: авантюрист,  грабіжник,  розбійник.  Брав участь у знищенні українського національного руху, здійснював масові злочини проти цивільного населення.
Ольга Матвійчук, як і передбачалось проектом рішення, провела широку інформаційно-роз’яснювальну роботу: "В листопаді 1921 році дивізія Котовського спільно з іншими з'єднаннями Червоної армії в районі с. Малі Міньки (неподалік Базару,  тепер Житомирська область)  завдали поразки частинам Армії УНР,  що брала участь у Другому Зимовому поході..... Українські солдати стоячи спиною за крок до смерті не здавалися.... Коли їм запропонували перейти на бік червоних окупантів вони відповіли,  що нащадки вам цього не пробачать."

Через багато десятків років пророцтво українських патріотів здійснилось. Ворог української державності та кат Героїв Базару в день розстрілу хлопців був демонтований у Бердичеві і відправлений на смітник історії де йому й місце.

Попри провокації місцевого Опоблоку та комуністів вплинути на волю громади їм не вдалося. Правоохоронці разом із націоналістами стали у ланцюг, щоб «політичні динозаври» не заважали працювати комунальникам, котрі здійснювали демонтаж.  
Коли пам'ятник зняли з постаменту, похмурий до цього день вмить освітило сонце. Навіть небеса підтримали націоналістів.

 

   
   
   


Ваш IP:18.232.31.255
   
@Mail.ru.