Велич особистості Симона Петлюри і Бердичів ВІДЕО

Категорія: ВО "Свобода"
Опубліковано: П'ятниця, 29 травня 2015, 13:22
Автор: Олексій Побережний
Перегляди: 3278

Фатальний травень для української нації. «В травні суцільні вбивства – перепоховання Тараса Шевченка, помер Іван Франко, знайшли повішеним Миколу Міхновського, помер Ігор Білозір, знайшли труп Івасюка, розстріляли Коновальця, розстріляли Петлюру», - зазначила в програмі «Велич особистості» Ірина Фаріон на телеканалі РАДА.

 

Петлюра постійно займався ідеєю Української соборної держави. Непримиренно боровся з північним московським окупантом. За це російська пропаганда вже тоді розповсюджувала нісенітниці про петлюрівські єврейські погроми. Навіть за часів незалежності в Бердичеві поширені ці байки, часто їх продукують здавалося б авторитетні краєзнавці. Звичайно, це відбувається через просту лінь в ознайомленні з джерелами діяльності тогочасного Уряду УНР, які були закриті для них за совєцької окупації ворогами Симона Петлюри.

Загальновідомий також факт історичної зустрічі для переговорів на бердичівському вокзалі Петлюри та Пілсуцького. Тоді, лідер польської нації звернувся до польської частини громади Бердичева з закликом підтримати устремління українців вибороти власну державність. Пізніше його цитата стала дороговказом у геополітичних інтересах у регіоні східної Європи, в першу чергу у ставленні поляків до Української держави: «Без вільної України не може бути вільної Польщі». Цей принцип діє і по нині, особливо він став важливим після нападу Росії на Україну у 2014 році та загарбання наших південно-східних територій.

5 травня 1920 року Симон Петлюра на вокзалі у Бердичеві

Того ж дня, 5 травня 1920 року Симон Петлюра здійснив у Бердичеві огляд особового складу дивізії січовиків, що здійснювали тут півторамісячний вишкіл, після чого він вручив командуванню січовиків козацький малиновий стяг з золотим тризубом у блакитному верхньому кутку із гаслом: "За визволення України". Дивізія УСС-ів тоді нараховувала: старшин – 239, козаків – 1886, коней – 346, гармат – 4, кулеметів – 36

Пізніше будуть надзвичайно кровопролитні бої за Бердичів Корпусу Українських Січових Стрільців з червоними окупантами – большевиками.

Варто зазначити, що влада міста Бердичева досі гідно не пошанувала подвиг Симона Петлюри та Січових стрільців. Немає в Бердичеві ні памятного знаку, ні вулиці українським героям. Натомість місцеві манкурти комуністи в незалежній Україні мають змогу класти вінки ворогам нашої держави біля місцевого Універмагу.

Українців російські окупанти завжди називали іменами лідерів нації. Ми були мазепинцями, петлюрівцями, тепер бандерівці. Що ми знаємо про своїх провідників? Сьогодні можемо дізнатися про Феномен особистості Симона Петлюру.

Телеканал РАДА 

Нагадаємо, як повідомляв незалежний інформаційний ресурс Бердичів СІТІ місцева організація Всеукраїнського об’єднання «Свобода» ініціювала створення історичного клубу для любителів давнини та дослідників історії рідного краю.

   
   
   


Ваш IP:44.192.79.149
   
@Mail.ru.