Як бердичівські православні житимуть після Томосу?

Деталі

Об’єднавчий собор Української православної церкви розпочнеться завтра, 15 грудня. В ньому візьмуть участь Архієреї, представники кліру, миряни та ченці УПЦ КП, УАПЦ, а також УПЦ МП, які звернулися до Вселенського Патріарха з відповідним проханням.

Собор здійснить церковне об'єднання, утворивши єдину помісну УПЦ, і обере її предстоятеля. Після цього відбудеться отримання новим керуючим єдиної помісної автокефальної УПЦ Томоса як документа (грамоти).

Яка якість води з міського Бердичівського водозабору? ГРАФІКИ

Деталі

Забруднення річки Гнилоп’ять вже давно викликав шок, тепер це переважно гнів людей, які розуміють про що йде мова. Екологи, активісти та депутати вже кілька років б’ють на сполох, адже раніше ця тема просто замовчувалася. Нині відбувається постійне накопичення фактажу. Інформація про стан довкілля стає відкритою.

Завершується прийом робіт на перший літературно-мистецький конкурс імені Всеволода Нестайка у Бердичеві

Деталі

Перший літературно-мистецький конкурс імені Всеволода Нестайка розпочав приймати конкурсні роботи та книги з 1 вересня і закінчить приймати 15 грудня.

Метою заходу є популяризація та збереження творчості письменника родом із Бердичева, вшанування його пам’яті та заохочення авторів до представлення власної творчості, зокрема, прозових творів малої форми.

Археологи вперше дослідять Бердичів

Деталі

Перше археологічне дослідження міста Бердичева Житомирської області, що стартує незабаром, розпочнеться з території монастиря Кармелітів Босих.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на керівника Житомирської археологічної експедиції, науковий співробітник Інститут археології НАНУ, кандидат історичних наук Андрія Петраускаса.

Нечуй-Левицький і Бердичів

Деталі

25 листопада 2018 року українці святкуватимуть 180 років від дня народження прозаїка, письменника та перекладача Іва́на Семе́новича Нечу́й-Леви́цького. Він народився 13 [25] листопада 1838, в селі Стеблів, Богуславського повіту, Київської губернії в якій на той час перебував і Бердичів. Школярі вивчають його твори Микола Джеря (1878) та Кайдашева сім'я (1879). Проте, дорослі навіть не уявляють, що писав він і про наше рідне місто Бердичів.

Нечуй-Левицький працює попри Валуєвський циркуляр 1863 року і заборону української літератури.

   
   
   


Ваш IP:52.91.245.237
   
@Mail.ru.